טיפוסי מטבחים – עיצוב של מטבח שני פסים

בישראל קיימים שני טיפוסי מטבח נפוצים במיוחד – צורת ר' וצורת ח'.

אם מדובר על מטבחים קטנים, אפשר גם לראות פס אחד של משטח עבודה, סביבו בנוי כל שאר המטבח.

טיפוס מטבח פחות נפוץ מבין כולם הוא מטבח 2 פסים, שיש לו מאפיינים מיוחדים, אבל גם קשת רחבה של אפשרויות. למי זה מתאים ואילו אפשרויות קיימות?

מתי מתאים מטבח 2 פסים?

תוכנית מטבח שני פסים מתאימה לשני מקרים עיקריים:

  1. בחלל המטבח יש שני קירות מקבילים הקרובים זה לזה
  2. למטבח עם קיר אחד בלבד, מול חלל פתוח (הסלון בדרך כלל)

מבנה מטבח שהוא למעשה צר וארוך, מאפשר מיקום של ארונות זה מול זה, קיר אחד יהיה קיר הארונות הגבוהים, מקרר, בילד אין ומזווה, והקיר ממול יהיו הארונות הנמוכים ובהם ימוקמו כיריים וכיור, בינהם די מרחב למעבר ותנועה אבל לא כזה שמאפשר מיקום ארונות על הצלע המקשרת בינהם או אי. מבנה מטבח כזה מתאים לבתים שמעדיפים מטבח עם סגירות, מבנה שאומר, מבלי להציב שלט, הכניסה לבני הבית בלבד:)

מתי מתאים מטבח 2 פסים?

אם יש במטבח רק קיר אחד, אפשר ליצור עיצוב מודרני, נעים ומרווח, אם מתקינים על הקיר ארונות גבוהים, ביניהם מציבים גם את המקרר, המזווה, התנורים, המדיח ומקומות אחסון שונים.

הפס השני, יכול להיות אי, או דלפק, המכיל את הכיריים והכיור, עם משטח עבודה ואף לשמש מצידו השני כשולחן אוכל קטן.

אפשר גם להחליף בין המקומות והתפקידים של כל אחד מהפסים, בהתאם לצורך ולטעם האישי שלכם כמובן.

איך מחליטים איזה טיפוס מטבח מתאים לבית שלכם?

מומלץ כמובן לפנות לבעלי מקצוע בתחום עיצוב המטבחים, עם שרטוטים של מבנה החלל שלכם, לצד רשימת צרכים שהמטבח צריך לענות עליהם:

  • מספר בני הבית
  • עד כמה נהוג לבשל בבית ולארח
  • כמה אנשים עובדים בדרך כלל במטבח ביחד
  • האם יש ילדים קטנים בבית וכן הלאה.

כל הנתונים הללו יאפשרו לכם ולבעלי המקצוע לעזור לכם לבחור את טיפוס המטבח המתאים לכם, כמו גם את חומרי הגלם, העיצוב, הסגנון ועוד.

אם יש לכם אפשרות – שירות של אדריכל לעיצוב המטבח יכול לתרום מאוד לתהליך, לדייק את הבחירה ולהתאים את שאר האלמנטים הדרושים לצרכים שלכם.

בנוסף, חשוב לזכור כי לא משנה אם מדובר במטבח 2 פסים או לא, תכנון מטבח טוב צריך לכלול גם תכנית אינסטלציה, חשמל ותאורה, מתאימים לצרכי בני הבית ולתכנון המטבח.

לסיכום

בחירה במטבח שני פסים היא בחירה ייחודית, המאפשרת לכם להעניק למטבח שלכם עיצוב מיוחד ומקורי. בנוסף, מטבח שני פסים יכול להיות גם פונקציונלי, נוח ומרשים למראה, אם רק מקפידים לעצב אותו באופן מוקפד ומקצועי.

אם גם אתם מעוניינים בתכנון מקצועי, עיצוב מוקפד ומטבח איכותי לבית שלכם – נשמח לעמוד לרשותכם – השאירו לנו פרטי קשר, או התקשרו אלינו למידע נוסף!

שיתוף ברשתות החברתיות
Call Now Button050-370-5391