תכנון מטבחים – דגשים שחשוב לקחת בחשבון למטבח המושלם

כל אחד ואחת מאיתנו חולם על המטבח הביתי המושלם, הן בהיבט העיצובי והן בהיבט הפונקציונאלי בהתאם לאופי ותדירות השימוש הנחוצים לו בסביבת המטבח.

כאשר ניגשים לתכנון מטבח חדש או משפצים את המטבח הקיים, קיימת חשיבות רבה לתכנון נכון של חלל המטבח ובשורות שלפניכם, תוכלו למצוא מספר דגשים חשובים לתכנון מטבח מושלם. 

תכנון מטבחים – מהיכן מתחילים? 

המטבח הביתי נועד להיות חדר העבודה המפנק והנוח ביותר בבית וככזה שלב תכנון מטבח הוא מהותי לקבלת תוצר שתואם את החלום, מבררים את מי מיועד לשרת, מה הרגלי העבודה של המשתמשים בו, לכמה אנשים מיועד ושאלות נוספות אשר ייתורגמו למטבח מעוצב אשר יעניק לכם חווית שימוש נפלאה לאורך שנים.

תכנון המטבח המושלם

דגשים חשובים לתכנון המטבח המושלם

כאשר מדובר על תכנון מטבחים, חשוב לתת את הדעת על מספר נושאים מרכזיים וביניהם:

זרימה נכונה של סדר הפעולות במטבח – כל מטבח ביתי מאובזר בשלושה מוקדים עיקריים: מקרר, כיור וכיריים, שהשימוש בהם נעשה באופן תדיר. בתכנון מטבחים, ככל שתצליחו למקם את שלושת המוקדים בצורה נכונה יותר, כך תוכלו ליצור זרימה נכונה של סדר הפעולות ולייעל את זמן העבודה. 

יצירת משטח עבודה פונקציונאלי – אין זה משנה באיזה סוג משטח עבודה אתם בוחרים, חשוב שתייצרו לעצמכם משטח עבודה נוח המותאם לצרכי העבודה על גביו. ברוב המקרים, מומלץ למקם את משטח העבודה בין הכיור לכיריים ולבחור במשטח רחב אך לא רחב מידיי, כאשר המידה האידיאלית של המשטח נעה בין 90 ל-140 ס"מ.

מקומות אחסון מספקים – על מנת לשמור על הסדר בסביבת המטבח ולהבטיח  לעצמכם תחזוקה קלה ונוחה של מוצרי האחסון במטבח, חשוב לדאוג מראש לשטחי אחסון מספקים בהם תוכלו לאחסן את כל המוצרים הנחוצים לכם לצרכי העבודה במטבח. 

מטבח כפרי יוקרתי

הקצאת מקום למכשירי חשמל חשופים – כאשר מדובר על תכנון מטבחים, המטבח המודרני משלב בתוכו מגוון רחב של מכשירי חשמל בהם אנו עושים שימוש תדיר וקבוע כגון: מכשיר תמי 4, מכונת קפה, מצנם, מיקסר, קומקום חשמלי וכו. הקצאת מקום ייעודי על גבי משטח העבודה למכשירים אלו, יבטיח לכם שימוש נוח ופונקציונאלי מבלי שתדרשו להזיז בכל פעם מכשיר אחד על מנת לפנות שטח למכשיר אחר ומבלי שתדרשו לעשות שימוש בכבלי הארקה. 

תכנון אי בשטח המטבח – במידה והחלטתם לבנות אי במרכז המטבח, חשוב שהדבר ייעשה בהתאם לנתוני המטבח וצרכי השימוש שלכם בשטח האי. למידע מפורט בנושא לחצו כאן

תאורה פונקציונאלית ודקורטיבית – תאורה נכונה לסביבת המטבח היא שילוב של תאורת אווירה לגופי תאורה פונקציונאלית, דבר ההופך את סביבת המטבח לנוח ונעים יותר בכל רגע נתון. 

בחירה מוקפדת של המשטחים המשמעותיים בסביבת המטבח – חיפוי קיר, ריצוף  ודגם השיש, חייב להיבחר בהתאם לאווירה העיצובית הכללית אותה אתם מעוניינים להשיג בסביבת המשטח.

שיתוף ברשתות החברתיות
Call Now Button050-370-5391