עיצוב מטבח קטן

האם סגנון כפרי מתאים למטבחים קטנים?

מטבח כפרי לבן

מטבחים קטנים דורשים תשומת לב מיוחדת בשלבי התכנון והעיצוב, הקפדה יתרה על ניצול שטחים ויצירה של מספיק מקומות אחסון. יחד עם זאת, אחד השיקולים המבלבלים בעיצוב מטבח קטן הוא בחירת סגנון העיצוב המתאים.

איך מעצבים מטבח קטן בצורה נכונה והאם אפשר לבחור סגנון עיצוב כפרי למטבחים קטנים?

מטבח קטן בעיצוב כפרי – זה אפשרי?

האמת היא, שכמעט כל סגנון עיצוב יכול להתאים גם למטבח קטן. אבל חשיבה יצירתית נחוצה כדי להתאים את כל האלמנטים הרצויים למטבח כזה וגם לשמור על סביבת עבודה נוחה.

כך שאין שום סיבה שלא ללכת דווקא על סגנון עיצוב כפרי.

קשת הסגנונות של מטבחים כפריים הוא מגוון, חלקם מתאימים למטבחים קטנים וחלקם מתאימים למטבחים גדולים, בבואנו לתכנן מטבח קטן, הנטיה היא ליצור בו מטבח כפרי מודרני הנבנה בקווים נקיים ללא סרגלי הפרדה אנכיים ואופקיים, כך אנו יכולים להנות ממקסימום אחסון ועדיין להנות מהיופי והחום שמעניק עיצוב כפרי למטבחים קטנים.

גוון המטבח גם הוא משפיע כמובן על תחושת גודל המטבח, סגנון המטבח הכפרי נורדי המאופיין ב- 3 גוונים לבן, עץ, ונגיעות של שחור, מתאים למטבח כפרי קטן, הגוון העיקרי, הלבן מעניק תחושת מרחב ואור.

אם כן ניתן בהחלט לתכנון ולעצב מטבח כפרי קטן, רק חשוב להקפיד על כמה כללים.

מטבח כפרי מודרני או מטבח כפרי קלאסי?

היות ומטבח כפרי קלאסי מאופיין בסרגלי הפרדה ורגליים שבאות על חשבון מקום אחסון, הנטיה שלנו היא לבצע מטבח כפרי מודרני במרחבים קטנים בהם כל ס”מ חשוב ומטבח כפרי מודרני הוא ללא סרגלי הפרדה אנכיים ואופקיים בין חזיתות, כתבנו על כך בהרחבה כאן

למרות זאת, לעיתים כשהחלום של לקוחותנו הוא מטבח פרובנס  אנחנו כן מיישמים את הסגנון העשיר בפרטי נגרות גם במרחבים קטנים, כמו בתמונה כאן למטה.

מטבח כפרי קלסי שמנת

עמדות עבודה ורווח בין אלמנטים

משטחי עבודה הם אחד השיקולים החשובים בתכנון ועיצוב של מטבח כפרי קטן מאוד. משטח העבודה השימושי ביותר בכל מטבח נמצא בין כיור לכיריים, שם מתבצעת מלאכת הכנת האוכל, תכנון חכם של מטבח קטן, יכול ליצור כאן נוחיות משמעותית, לעיתים ההבדל בין תכנון אופטימלי לתכנון לקוי הוא רק בהחלפה בין מיקומי ארונות, ללא מהפכות גדולות, אם מדיח מפריד בין כיור לכיריים, אנו מקבלים מרחב צר של 60 ס”מ, לעיתים החלפה של המדיח ביחידה אחרת רחבה של 90 ס”מ מגדילה את השטח בקלילות נטולת מאמץ.

לפתוח קירות

אם המטבח קטן מאוד, ייתכן כי הוא גם סגור על ידי קירות, שאף יוצרים תחושת של חלל קטן יותר. במקר כזה, כדאי לשקול שבירה של קיר אחד או שניים, כדי לספק תחושת מרחב ואולי גם להרוויח קצת מקום נוסף בתהליך.

צבעים בהירים

כבר צויין כאן למעלה, כי מטבח כפרי קטן יכול להיות בהיר כדי ליצור אשליית מרחב. זה המקום להדגיש ולציין כי בחירה בצבעים בהירים ובוהקים, שמחזירים קצת את האור, יכולה ליצור תחושה של חלל גדול יותר ממה שיש לכם באמת.

אי על גלגלים

אם אין לכם מקום במטבח להתקנה של אי, תוכלו להסתפק בעגלה על גלגלים בעיצוב כפרי. עגלות אלה מגיעות בגדלים שונים ואף מתאימות לשימושים שונים.

תוכלו גם למצוא עגלה כזו, מתאימה לשמש כשולחן אוכל לשניים – שלושה אנשים וכך להעצים את הסגנון הכפרי שאתם רוצים להשיג בעיצוב המטבח.

לסיכום

מטבח כפרי יכול גם להיות מטבח קטן. כדי לעצב אותו נכון חשוב להקפיד על כמה כללי עיצוב בסיסיים. אם גם אתם רוצים ליצור מטבח כפרי קטן, מעוצב ואיכותי, צרו איתנו קשר לקבלת ייעוץ ראשוני ונשמח לעזור!

שיתוף ברשתות החברתיות
שלח הודעה
1
אילו פרטים תרצו לקבל?
היי, שמחים שפניתם אלינו
מה תרצו לדעת?
Call Now Button