דגשים והמלצות לעיצוב מטבח שיתאים לאופי שלכם

המטבח הביתי הוא הלב הפועם של הבית, וככזה, הוא חייב להיות מותאם לצרכי השימוש היומיומיים של כל אחד ואחת מבני המשפחה. יחד עם זאת, עיצוב מטבח צריך להיות מותאם לאופי שלכם ולעיצוב הכללי של סביבת המגורים. כיצד עושים זאת נכון ומשלבים בצורה הרמונית בין הצד הפונקציונאלי של המטבח לצד העיצובי התואם את אופייכם? לפניכם מספר נקודות חשובות למחשבה וביצוע…

עיצוב מטבח שיתאים לאופי שלכם – מהיכן מתחילים?

על מנת ליצור לעצמכם סביבת מטבח מעוצב פונקציונאלית מצד אחד ומעוצבת מצד שני, חשוב להגדיר מראש את צרכי השימוש היומיומיים שלכם בסביבת המטבח. הגדרה זו תאפשר לכם לקבוע את גודל משטחי העבודה, את היקף פתרונות האחסון הנחוצים לכם בסביבת המטבח ואת אופן אבזור המטבח.

דגשים והמלצות לעיצוב מטבח שיתאים לאופי שלכם

בחירת הסגנון העיצוב – מה חשוב לדעת? 

כיום, תוכלו ליהנות ממגוון רחב של סגנונות עיצוב שונים למטבחים ביתיים, החל ממטבחים בעיצוב קלאסי, דרך מטבחים בעיצוב כפרי ועד למטבחים מודרני או אקלקטי המשלב בין מספר סגנונות עיצוב שונים. כאשר אתם בוחרים סגנון עיצובי כזה או אחר לסביבת המטבח, חשוב שתבדקו כיצד הסגנון הנבחר יכול לשרת את צרכי השימוש היומיומיים שלכם וכיצד הוא משתלב עם יתר חלקי הבית. כמו כן, יש להתייחס לנתוני המטבח מבחינת גודל ולבחור את הסגנון העיצובי בהתאם לגודל המטבח. בנקודה זו חשוב לציין שהתאמות של מטבח כפרי לצורך העניין יכולות להיעשות בהתאמה מלאה לכל גודל מטבח באשר הוא. 

בחירה נכונה של גודל וסוג משטח העבודה 

למשטח העבודה חשיבות עיצובית גבוהה בשל גודלו ונוכחותו במטבח, קיימים סוגים שונים שכל אחד מהם מתאים לסגנון עיצובי אחר ויש לו קשר הדוק לאוירה שמעניק למטבח, לכל אחד יתרונות וחסרונות, וכדאי להקדיש מחשבה בבחירת משטח העבודה במטבח, המגוון רחב החל ממשטחי עץ גושני המחליפים שיש , גרניט פורצלן, אבן קיסר, ועד משטחי קוריאן, לכל אחד מהם מגוון טקסטורות וגוונים.

בבחירת סגנון המשטח ניקח בחשבון את הטעם האישי וההתאמה מדוייקת לשאר החיפויים, לריצוף ולחיפוי הקיר במטבח.

דגשים והמלצות לעיצוב מטבח שיתאים לאופי שלכם

איכות חומרי הגלם מהם מיוצר המטבח

בממוצע, החלפת מטבח ביתי מתבצעת אחת ל-12 עד 15 שנה, ולכן, כאשר אתם מתכננים ומעצבים את המטבח הביתי שלכם, חשוב להפקיד על איכויות חומר הגלם מהם הוא מיוצר. חומרי גלם איכותיים בעלי עמידות גבוהה, יבטיחו לכם מטבח בר קיימא היכול לשרת אתכם לטווח הארוך. בנושא זה, חשוב לציין שגם חומרי הגלם המרכיבים את גוף ארונות המטבח, חייב להיות בעל עמידות גבוהה. 

עמידות המטבח אורך זמן תלויה באיכות חומרי הגלם ובאיכות בניית המטבח אבל לא רק, אורך החיים של המטבח מתחיל בתכנון שלו. תכנון רוחב מגרות מותאם משקל, עיצוב אלמנטים כך שלא יבואו במגע ישיר עם אזורים רטובים במטבח, לכל אלה ועוד מוקדשת מחשבה בעת תכנון ועיצוב מטבח.

ייעוץ מקצועי בדרך למטבח המושלם 

אם גם אם רוצים להבטיח לעצמכם את המטבח המושלם והמותאם ביותר לאופייכם ולצרכי השימוש היומיומיים שלכם בסביבת המטבח, קיימת חשיבות רבה להיוועצות מוקדמת עם אנשי מקצוע בעלי מוניטין רב שנים בענף המטבחים, וזאת לצורך הגדרות מדויקות של סגנון עיצוב מטבח אשר יהיה מועדף עליכם והתאמתו לכל צרכי השימוש הנדרשים לכם.

שיתוף ברשתות החברתיות
Call Now Button050-370-5391