פינות אוכל בהשראת עיצוב המטבח הכפרי

עד לא מזמן היה ניתן לחלק את סגנונות עיצוב המטבח השונים בצורה גסה לשני סגנונות עיקריים: סגנון המטבח הכפרי וסגנון המטבח המודרני. אם המטבח המודרני היה מאופיין בחדשנות טכנולוגית, האסוציאציה למטבח הכפרי הייתה לרוב ישן או מיושן. כיום, עם היצע פתרונות עיצוב המטבחים הרבים הקיימים בשוק, ניתן להבחין בהיטשטשות בין שני הסגנונות.

למעשה סגנון המטבח הכפרי הפך תוך שנים ספורות להיות מטרנד בתחום פינות האוכל המעוצבות לסגנון העיצוב הרווח ברוב הבתים ברחבי הארץ.

חשוב להבהיר שהוא כולל את מיטב הפתרונות הטכנולוגיים החדישים ביותר במטבח, מבלי לגרוע מהמראה הייחודי שלו. קיימים מספר סוגים של מטבחים כפריים, השונים זה מזה ממדינת המקור שלהם, כאשר לרוב מדובר במטבח אנגלי, איטלקי או צרפתי.

בכל מקרה, לכל סוגי מטבחים אלו ניתן לזהות מספר מאפיינים עיקריים אשר הם סוד הקסם המסתתר מאחורי המילים "מטבח כפרי":

  • החומרים: האווירה החמה והנעימה שהמטבח הכפרי משרה עלינו היא בעיקר בזכות בחירת החומרים הנכונה, כאשר כמובן החומר העיקרי הוא עץ. מומלץ לבחור בעץ טבעי בגימורים שאינם מבריקים, ולא כאלו בעלי גימור עם טקסטורה (עץ מלוטש, משויף או מחורץ).
    גם מבחינת הפרזול עדיף לבחור בחומרים שנראים לא מלוטשים, כגון ידיות מתכת כבדות בגימור מט.
  • הארונות: מטבחים כפריים מאופיינים לרוב בארונות בעלי מדפים פתוחים, אך זוהי אפשרות שאינה מתאימה לכל אחד. במידה ואינכם מרגישים בנוח לאכסן את כלי האוכל שלכם על מדפים פתוחים, תוכלו לבחור בארונות אכסון בעלי דלתות זכוכית או לעשות מדף אחד לתצוגה עליו תתלו את הסירים והמחבתות שלכם. את אביזרי המטבח המודרניים, כמו המיקרוגל, המקרר או התנור, מומלץ כמובן להסתיר מאחורי דלתות עץ כדי לשמור על מראה אחיד.
  • קירות ורצפה: עיצוב המטבח לא מתבטא בבחירת ארונות המטבח בלבד אלא גם מתייחס לקירות ורצפת המטבח. האפשרויות הן רבות ותלויות במידה רבה בהשראה שבחרתם עבור המטבח שלכם. במידה ובחרתם במטבח בסגנון אנגלי תוכלו לשלב אריחי קרמיקה על הקירות ועל הרצפה בעיטורי פורצלן מסורתיים בצבע כחול, בעוד שאם בחרתם מראה מטבח איטלקי מומלץ לבחור רצפת עץ או אריחי רצפה המזכירים עץ כדי להשלים את מראה המטבח כולו.
  • תאורה: בחירת התאורה לחדר המטבח היא בחירה קריטית שכן לא ניתן לבשל ללא משטח עבודה ולא נעים לאכול במקומות שאינם מוארים מספיק. כיום האפשרויות בנושא זה הן רבות, החל ממנורות בסגנון וינטג' ועד יחידות תאורה שקועות בתקרה ובארונות עצמם.
  • נגיעה אישית: חשוב לתת גם את הדעת לנגיעות האישיות שיהפכו את המטבח שלכם למקום שכיף ונעים לבלות בו זמן – ואזה עם פרחים טריים על שולחן האוכל, מגבת רקומה, סלסלות קש לאכסון פירות או כלי מטבח יפים למראה המסודרים על השיש יכולים לעשות את העבודה.

פתחנו לכם את התיאבון לשיפוץ המטבח? הדלקנו לכם את הרעיון של עיצוב מחדש של המטבח שלכם בסגנון כפרי? מקווים שהטיפים שרשמנו כאן יביאו לכך שהמטבח החדש שלכם יהפוך להיות אחד מהחדרים האהובים עליכם בבית.

בואו לראות את המטבחים הכפריים שלנו, מבטיחים לכם שתופתעו.

 

שיתוף ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Button050-370-5391