חשיבות המטבח

בעבר היה המטבח אזור אחורי ונפרד בבית שנועד לצרכים פרקטיים בלבד, אך עם השנים תפקידו וחשיבותו של המטבח השתנתו ללא הכר והפכו למרכזיים בעיצוב הבית החדש. שינויים אלו שנובעים ממספר סיבות מרכזיות גרמו לכך שמטבח מעוצב הפך לצורך אלמנטארי בכל בית. לכן, כיום ניתן למצוא מגוון סגנונות עיצוב שונים למטבחים, וכל אחד יכול למצוא מטבח המתאים לטעמו האישי ולעיצוב הכולל של ביתו.

מדוע המטבח הפך לחלל מעוצב ומרכזי

השינויים שחלו בחדרי המטבח בעשורים האחרונים  נובעים ממספר סיבות עיקריות:

  • צורך במטבח גדול יותר – על מנת שיוכל להכיל את הטכנולוגיות והמכשירים החדישים שנוספו בעשורים האחרונים כדוגמת מיקרוגל, מעבדי מזון, אופה לחם, טוסטר אוון וקולט אדים.
  • התפתחות תודעת העצוב –  מגמת הגלובליזציה ונסיעות רבות של ישראלים לחו”ל הובילו לחשיפה כלפי תפיסות עיצוב עכשוויות. לכן, לחלק נרחב מהציבור הישראלי יש בימינו תודעת עיצוב מפותחת, המתבטאת בכל חלקיו של הבית וביניהם כמובן גם המטבח.
  • בניית בתים גדולים יותר – בעבר הבתים בישראל היו אחידים וקטנים בהרבה, מתוך תפיסה וגישה פונקציונאלית בעיקרה. כיום, עם עליית רמת ואיכות החיים, הבנייה בארץ מאופיינת בבתים גדולים ומרווחים המאפשרים גם תכנון של מטבחים כאלו.
  • שינוי הגישה למטבח ואירוח – התקדמות בשוויון בין המינים, תרבות האירוח, תודעת העיצוב והעלייה ברמת החיים, הובילו לשינוי הגישה כלפי אוכל כמוצר מענג ולא רק צורך בסיסי. כך הועבר המטבח מחלקיו האחוריים של הבית לחזיתו, והפך לחלל בו נפגשת ומתנהלת המשפחה ביומיום, מוזמנים אורחים ונערכות סעודות חגיגיות.

למה חשוב לתכנן מטבח מעוצב

כאמור, מטבח מעוצב הינו חלק מהתפיסה המקובלת בחברה המודרנית, ובכל תכנון של בית יש לשים דגש מיוחד על עיצובו של המטבח. עיצוב זה נדרש להתאים לסגנון הכולל של הבית ולטעם האישי של בעליו. כך לדוגמא, יש מי שיעדיפו מטבח בסגנון כפרי עם הרבה עץ טבעי ואווירה ביתית, חמימה ויוקרתית, ואילו אחרים יבחרו בעיצוב מטבח מודרני בעל קווים ישרים ונקיים עם חזות אורבאנית ועכשווית. מעבר לכך, תכנון נכון של מטבח מעוצב מתחשב מאוד ביעילות ונוחות השימוש בחלל. עיצוב נכון יספק מענה יעיל לצרכי אירוח, עבודה, בישולו שטיפת כלים, וגם יעניק פתרונות אחסון חכמים ומספקים. חשוב לציין שכל מטבח בכל סגנון מוצע כיום כמטבח חכם ומודרני לכל דבר, עם חומרים ופתרונות מתקדמים.

בחירת מטבח מעוצב

השוק בימינו משופע בשלל סוגי מטבחים וסגנונות עיצוב, ובחירת סגנונו ועיצובו של מטבח תלויה בטעם אישי, בצרכים פרקטיים ובהתאמה לעיצוב הכללי של הבית. מעבר לכך, חשוב  לבחור במטבח איכותי המיוצר על ידי חברה ידועה שמספקת אחריות מלאה על מוצריה. כמו כן, במידה שלא מצאם מטבח מוכן מותאם לצרכיכם, בחנויות ונגריות נבחרות תוכלו להזמין מטבח בהתאמה אישית.

 

שיתוף ברשתות החברתיות

כתיבת תגובה

שלח הודעה
1
אילו פרטים תרצו לקבל?
היי, שמחים שפניתם אלינו
מה תרצו לדעת?
Call Now Button