חידוש דק של מרפסת הבית

חידוש של דק ישן חוסך כסף ומאפשר ליהנות משטח חיצוני שמתפקד טוב יותר עם בטיחות משופרת. אבל כל פרויקט מציב אתגרים ייחודיים לבעל הבית או לקבלן המבצע. הנה כמה עצות לשיפוץ הדק שיביא בסופו של דבר לדק יפהפה ונוח במרפסת הבית שישרת גם את בני המשפחה וגם את התקציב.

הערכת העבודה

התחילו בהערכה מלאה של העבודה שצריכה להתבצע. קיבעו פגישה עם איש המקצוע ובקשו ממנו לבדוק היטב את הדק במרפסת הבית. אנשי המקצוע המיומנים יודעים מה אפשר להציל, מה צריך לתקן או לשנות, ואיך לנהל את הפרויקט באופן בטוח ויעיל. מומלץ לשכור את שירותיו של אדם שאתם מרגישים נוח איתו ובטוחים שהוא מבין את החזון שלכם לגבי התוצאה הסופית של הדק.

רשימת ה-Must have

ממש כמו במקרה של דק חדש, עשו את רשימת התכונות והאלמנטים שצריכים להיכלל בדק המרפסת שלכם. חישבו על שטח הרצפה שאתם זקוקים לה, על סגנון המעקה, רוחב מדרגות ומיקום (במידת הצורך), דרכים למסך את הדק כדי לשמור על הפרטיות וצורת המסגור שתהפוך את המרפסת למתאימה ביותר לאורח החיים שלכם היום.

הכרת חוקי הבנייה

מומלץ לבדוק את חוקי הבנייה שקשורים לדק במרפסת ובעיקר את החוקים שנוגעים לבנייה שתספק בטיחות אופטימלית. תוכלו לבדוק את הדברים ברשות המקומית, ואולי גם באתר הרשות באינטרנט. בכל מקרה, קבלן השיפוץ יצטרך לשפץ ולתקן את המבנה הקיים כך שיעמוד בחוקי הבנייה הנוכחיים. הבנת הפרטים בדרישות אלה תסייע לכם בחידוש הדק באופן הראוי ביותר.

תוחלת החיים של החומר

לחומרי בנייה יש תוחלת חיים שתלויה גם בחשיפה, באקלים ובכמות הבלאי שמאפיינת את הנכס שלכם. עץ מטופל, למשל יכול להחזיק מעמד בין 15 ל-20 שנה באקלים שמאופיין בארבע עונות, עם חשיפה לצד דרום ותנועה ממוצעת. אותו חומר עצמו יחזיק כחמש עד עשר שנים באקלים פחות מתון. לסוגים אחרים של חומרי דק כמו עץ ארז או מוצרים מורכבים, יש אורך חיים שונה. בחרו את חומר הדק בתבונה והתבססו על הצרכים ועל התקציב שלכם.

תחזוקה

קחו בחשבון את התחזוקה. לחומרי הבנייה השונים יש גם דרישות תחזוקה שונות. עץ ארז צריך לצפות כדי לשמר את הצבע היפה שלו ולהאריך את תוחלת החיים הטבעית של העץ. עץ מטופל אפשר להשאיר כך ללא חשש מריקבון, אבל חומר זה נזקק לניקוי על בסיס קבוע כדי שהמראה שלו יישמר. חומר מרוכב כמעט ואינו צריך תחזוקה, אם כי גם דק מרוכב צריך לנקות ולשטוף כדי לשמור על המראה שלו.

איזון הנוף

שימו לב שגם חידוש דק קיים צריך לשלב בנוף שמסביב. כל שינוי שנעשה צריך לקחת בחשבון את הסביבה שבה ממוקמת המרפסת. כך תוכלו ליצור חלל מגובש ונוח שלוקח בחשבון את כל השטח שמסביב.

מיזוג ישן וחדש

בדרך כלל חידוש דק אינו פרויקט "עשה זאת בעצמך". ייתכן שתוכלו להסיר בעצמכם את כל הדק הישן ולהתקין חדש, אבל פרויקט שבו צריך להתאים עץ חדש לצד עץ ישן, דורש מומחיות של איש מקצוע. יצירת מראה חלק בין הישן והחדש דורשת מומחיות ועין חדה, שני דברים שלקבלן הדק צריך להיות בשפע.

עיצוב לעתיד

את רוב הדקים אפשר לחדש פעם אחת, אולי פעמיים. לכן חשוב לחשוב על העתיד ולבחון לא רק את הצרכים שלכם היום, אלא גם את הצרכים של מחר. בדקו את ההרגלים של בני הבית באשר לשימוש במרפסת, והקפידו לבחור אלמנטים שתוכלו לחיות איתם בטווח הארוך (כולל עיצוב המעקה, תאורה ואלמנטים דקורטיביים אחרים). קחו את הזמן ועשו את הדבר הנכון בעת חידוש הדק, כדי להפיק את המרב מההשקעה שלכם.

 

שיתוף ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Button050-370-5391