ההבדלים בין מטבחים מעוצבים לבית לבין מטבחים תעשייתיים

המטבח המודרני והכפרי השתנה מאוד במהלך השנים האחרונות – אם בעבר הוא היה חדר אשר מיועד להכנת אוכל ולא יותר מזה, היה מעוצב בפשטות והכיל מכשירים בסיסיים, כיום הוא פתוח, מרווח, עשיר במוצרים ורהיטים מתקדמים כמו – תנורים, כיריים, מיקרוגלים, אי מעץ או שיש, כסאות בר בעלי סגנון מודרני וחדיש ועוד.

המטבח של העידן המודרני ניחן במראה הייטקי והוא מהווה את מרכז הבית – המראה הפתוח אשר כולל צבעים חזקים ומשלב בין טכנולוגיה מתקדמת ובין הצורך לשמור על אווירה חמה בבית, יחד עם תחושת הקלילות, השקיפות והחלל המרווח (אשר מתאפשר תודות לפתרונות האחסון החכמים והיעילים), מאפשר לבני הבית להתקרב זה לזה ולאכול באווירה אינטימית יותר מבעבר.

יש לציין כי הדבר מפתיע מעט – היה ניתן לחשוב כי דווקא האווירה הפשוטה תהיה חמימה יותר, אך במקרה של המטבח המודרני והכפרי המעוצב – ההפך הוא הנכון.

בניגוד למטבח הביתי והמעוצב, עשוי המטבח התעשייתי מנירוסטה.

הסיבה לבחירה בנירוסטה היא שהיא קלה לניקוי ותחזוקה – היא לא משאירה שריטות והמראה שלה אסתטי ונקי. בצורה זו יכולים  בעלי בתי הקפה, המסעדות, המזנונים וכו' לשמור על מראה אסתטי ולחסוך מאמצים רבים אשר היו עלולים להתבזבז על תחזוקת המקום.

המטבח התעשייתי – לשימוש נוח ופשוט

כיום, משלב המטבח התעשייתי בין חומרים בעלי מראה חדיש (כמו הנירוסטה) ובין משטחי עץ.
השילוב המנצח בין החומרים, התאורה אשר קבועה בקיר ומאירה את משטחי הבישול והכנת המזון, יחד עם המרחב אשר נוצר תודות למקומות האחסון החכמים והנגישים(אשר מסייעים לאחסון מכשירי החשמל, חומרי הניקוי, הסכו"ם וכו'), מאפשרים לעובדים לעבוד בצורה נוחה ויוצרים מטבח מרשים, אופנתי ופרקטי.

המטבח הביתי המעוצב והמטבח התעשייתי – כיצד ניתן לשמור עליהם ?

המטבחים המודרניים והמעוצבים מכילים מגוון מכשירים מתקדמים ועשויים מחומרים אשר מקלים על התחזוקה ועל השמירה על הניקיון.

בניגוד למטבחים המודרניים והקלים לתחזוקה, חייבים בעלי העסקים אשר עובדים במטבח תעשייתי (כמו מסעדות, בתי קפה, חדרי אוכל, קייטרינג ועוד) להקפיד יותר על תחזוקת המטבח באמצעות ניקוי ארובות, ניקוי מנדפים וטיפול במערכת הסינון פעם בשנה או אפילו כל חודש.

ניקוי מדפים צריך להתבצע לפי פי תקן ישראלי 1001/6 ולפי תקן אמריקאי המנדפים נמצאים מעל אזורי הבישול והתפקיד שלהם הוא לשאוב את העשן והשומן. בצורה זו ניתן למנוע מהשומן להתלקח במקרה ותפרוץ שריפה.

כמו כן, חשוב לנקות את המנדפים בכדי למנוע מהשומן להתחמם ולטפטף על אזורי העבודה ובכדי לצמצם ריחות רעים.

בחרו בחברת עיצוב מתקדמת !

חברת עיצוב איכותית ובעלת וותק, תוכל לעצב את המטבח התעשייתי או המודרני בהתאם לצרכים שלכם.
באמצעות עובדי המקצוע המנוסים תוכלו לבחור את החומרים האיכותיים ביותר ולנצל את חלל המטבח כך שהוא יהיה מרווח ונוח לשימוש.

 

שיתוף ברשתות החברתיות

כתוב/כתבי תגובה

Call Now Button050-370-5391